Mecze fazy grupowej !

Mecz nr1!

Grupa A

Polska 1-1 Grecja

17' Lewandowski - Gol
35' Papasthopoulos - Żółta kartka
44' Papasthopoulos - Druga Żółta kartka = Czerwona kartka
45+2' Holebas - Żółta kartka
51' Salpingidis - Gol
54' Karagounis - Żółta kartka
69' Szczęsny - Czerwona kartka
71' Karagounis - Niewykorzystany rzut karny

Zawodnik meczu - Robert Lewandowski
Pierwsza połowa, w każdej minucie rosłem z dumy, że oni tak potrafili grać. Szkoda, że nie dobili kolejnej bramki. Lewy, super bramka, ale to już normalka. Wiadomo, że najgorzej stracić bramkę na początku i na końcu meczu. My straciliśmy na początku drugiej połowy. Później był istny kalejdoskop. Od tragedii do tragedii. Tragedia dla nas, że czerwień dla Szczęsnego, tragedia grecka, że nie wykorzystali. Czemu, później nie było zmian? Nie wiem. Każdy trener ma swoją wizję. Podziękowania dla piłkarzy, że dali nam trochę radości i dla kibiców, za super doping. Wierzmy do końca.

Mecz nr2

Rosja 4-1 Czechy

15' Dzagoev - Gol
24' Shirokov - Gol
52' Pilar - Gol
70' Dzagoev - Gol
82' Pavlyuchenko - Gol

Zawodnik meczu - Alan Dzagoev

Pavlyuchenko, Arshavin, Dzagoev, Shirokov. Nie będę wymieniał wszystkich, ale cała ekipa Sbornej pokazała co potrafi. Cieszący oko futbol, ale nie cieszący dla nas, kibiców Biało-Czerwonych. Obrona Czechów była bardzo słabo przygotowana. Raz po raz wchodzili przeciwnicy w okolice pola karnego Petra Cecha i gdyby nie pudła Kerzhakova, to kto wie czy nie byłoby pogromu. Nic dodać nic ująć. Haraszo Rossija ! Potwierdzili na boisku, że są faworytem.
Nie złamie to jednak wiary w to, że Rosję można pokonać, bo można a któż by tego nie miał zrobić jak Polacy?! ;)

Mecz nr3

Grupa B

Holandia 0-1 Dania

24' Krohn-Delhi - Gol
67' Van Bommel - Żółta kartka
78' S.Poulsen - Żółta kartka
81' Kvist - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Michael Krohn - Delhi

Holandia najskuteczniejsza bodajże a na pewno jedna z najskuteczniejszych drużyn eliminacji do EURO pierwsza kończy mecz bez bramki. Dania wspaniałą grą zamyka usta krytykom. Natomiast "Pomarańczowi" mają strasznie trudną sytuację, przy której sytuacja Polski to droga usłana różami. Ręka pod koniec i zachowanie bramkarza Andersena to co prawda kontrowersje i mogło się inaczej skończyć, ale i tak gratulacje w stronę Mortena Olsena i spółki. Zneutralizowanie Holendrów i doprowadzenie ich do wściekłości wykonane.

Mecz nr4

Niemcy 1-0 Portugalia

13' Helder Postiga - Żółta kartka
43' Badstuber - Żółta kartka
60' Coentrao - Żółta kartka
69' Boateng - Żółta kartka
72' Gomez - Gol

Zawodnik meczu - Mesut Ozil

Mawiają "Wszyscy dobrze grają lecz to Niemcy wygrywają". Nie inaczej było i dziś. Próbował Podolski, ale bez skutku. Ozil mógł zaliczyć ten mecz do bardzo udanych. Grano na tego Gomeza aż się wreszcie udało. Portugalczycy potem ruszyli, było coraz bliżej, ale defensywa podopiecznych Loewa nie pękła. W poprzeczkach dla Portugalii 2-0, ale to inna statystyka jest decydująca. Lwów szczęśliwy dla Niemców.

Mecz nr5

Grupa C

Hiszpania 1-1 Włochy

37' Balotelli - Żółta kartka
61' Di Natale - Gol
64' Fabregas - Gol
66' Bonucci - Żółta kartka
66' Alba - Żółta kartka
79' Chiellini - Żółta kartka
84' Arbeloa - Żółta kartka
84' Torres - Żółta kartka
89' Maggio - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Andres Iniesta

Więcej z gry mieli Włosi. Im jednak takie "kopniaki" pozaboiskowe pomagają. Afery korupcyjne przed wielkimi imprezami to u nich chleb powszedni. W 1982 i 2006r. sytuacje były bardzo podobne do tegorocznej a w na mundialach Włosi sięgali po tryumfy. Drugie 45 minut zdecydowanie lepsze w wykonaniu obu ekip, ale pomimo remisu, pomimo tego, że Hiszpania miała po wyrównaniu sporo szans na zdobycie prowadzenia, to i tak brawa należą się Włochom. Mało błędów w obronie, pomimo 3 obrońców w linii defensywy. Walczyli jak równy z równym a byli skazywani przez niektórych nawet na szybkie odpadnięcie z turnieju. Włoscy tifosi mogą być zadowoleni.  Może gdyby Hiszpania jednak wyszła z choć jednym nominalnym napastnikiem od pierwszej minuty, ten mecz by miał inny obraz gry.

Mecz nr6

Irlandia 1-3 Chorwacja

3' Mandzukić - Gol
19' St.Ledger - Gol
43' Jelavić - Gol
45+1' Andrews - Żółta kartka
  49' Mandzukić - Gol
53' Modrić - Żółta kartka
84' Krajncar - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Mario Mandzukić

Brawo Chorwaci! Pokazali, że nie wolno ich skreślać, myli się ten, kto myślał, że tylko pewniacy tacy jak Hiszpania czy Włochy spokojnie wyjdą z grupy. Nie ma pewniaków, są tylko faworyci. Teraz ekipa Bilicia rozdaje karty w gr.C. Pokonana dziś Irlandia też miała swoje momenty i należy się szacunek za waleczność. Niemniej jednak mają sytuację delikatnie mówiąc nie za ciekawą. Szkoda tej pechowej interwencji Givena.

Mecz nr7

Grupa D

Francja 1-1 Anglia

30' Lescott -Gol
34' Oxlade-Chamberlain - Żółta kartka
39' Nasri - Gol
71' Young - Żółta kartka

Zawodnik meczu - SamirNasri

Mecz jeden z ciekawszych. Anglia, przez wielu uważana, że zdziesiątkowanie przez kontuzje praktycznie wyrzuca ich z grona faworytów, potrafiła urwać punkt Francji a nawet przez 9 minut była na prowadzeniu po golu Lescotta. Bombardowana bramka Anglii tylko raz skapitulowała, po finezyjnym uderzeniu Nasriego. Bardzo rzadko pozwalano na wbieganie w pole karne Harta. Kolejne starcie wielkich na remis.

Mecz nr8

Ukraina 2-1 Szwecja

11' Kallstrom - Żółta kartka
52' Ibrahimović - Gol
55' Shevchenko - Gol
62' Shevchenko - Gol
83' Elm - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Andriy Shevchenko

No i mecz się rozkręcił w II połowie. Brawo "Szewa". Dwie wspaniałe bramki głową, udowodniły, że nadal jest w wysokiej formie, do której przyzwyczaił. Szwedzi bez Ibrahimovicia na szpicy nie mogli wykończyć akcji. Jak na razie zasłużenie Ukraińcy po pierwszych meczach liderują w grupie D.

II kolejka

Mecz nr9

Grupa A

Grecja 1-2 Czechy

3' Jiracek - Gol
6' Pilar - Gol
27' Rosicky - Żółta kartka
34' Torosidis - Żółta kartka
 36' Jiracek - Żółta kartka
53' Gekas - Gol
56' K.Papadopoulos - Żółta kartka
57' Salpingidis - Żółta kartka
65' Kolar - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Vaclav Pilar

Dwie szybkie bramki Czechów, które były bardziej wykorzystaniem niepewnych interwencji bramkarza Greków niż jakąś spektakularną akcją. Bramkarz chyba wiedział, że to nie jego dzień więc pod pretekstem urazu poprosił o zmianę. Wydawałoby się, że Czesi będą to spotkanie kontrolować. I tak było, ale kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania tym razem znakomity bramkarz Cech na spółkę z obrońcą popełniają tak jakby chcieli się zrewanżować przeciwnikom. Do pustej siatki trafia Gekas. Ta akcja dziwie przypominała tą z pierwszego meczu z Polską, gdzie również po nieporozumieniu Polaków, Salpingidis umieszcza piłkę w pozostawionej bramce. Tak czy siak, to Grecy popełnili o jeden błąd więcej, ale jak to mówią: "Futbol to gra błędów".

Mecz nr10

Polska 1-1 Rosja

37' Dzagoev - Gol
 57' Błaszczykowski - Gol
60' Lewandowski - Żółta kartka
60' Denisov - Żółta kartka
75' Dzagoev - Żółta kartka
79' Polanski - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Jakub Błaszczykowski

Ten remis jest jak zwycięstwo, choć Polacy mogli naprawdę wygrać. Wielu mówiło tylko "Ile ta Polska może przegrać z faworytem grupy A?". Okazuje się, że wcale nie musi być mowy o porażce. Pierwsi strzelili Rosjanie po błędzie obrony w ustawieniu się przy stałym fragmencie gry. Tytoń był raczej bez szans. Kiedy obawiano się, że w II połowie podopieczni Franciszka Smudy opadną z sił, stało się odwrotnie. Zaczęli najpierw kąsać, coraz żwawiej poczynać na połowie Zbornej aż w końcu huknął jak na razie najpiękniejszą bramkę Jakub Błaszczykowski nasz kapitan. Wtedy kraj wpadł w ekstazę. A mogło być jeszcze lepiej. W ostatnim kwadransie inicjatywa zdecydowanie po stronie Biało-Czerwonych. Należy się cieszyć, bo nasi potrafią odpowiedzieć na bramkę grając z jedną z najgroźniejszych drużyn turnieju.

Mecz nr11

Grupa B

Dania 2-3 Portugalia

24' Pepe - Gol
29' Raul Meireles - Żółta kartka
36' Helder Postiga - Gol
41' Bendtner - Gol
56' J.Poulsen - Żółta kartka
80' Bendtner - Gol
81' Jacobsen - Żółta kartka
87' Varela - Gol
90+2'Cristiano Ronaldo - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Pepe

To był jeden z tych ciekawszych meczy, choć były momenty przestoju w grze. Kto by pomyślał, że prowadzenia Portugalii dwiema bramkami nie podwyższy Cristiano Ronaldo a miał na to szansę i to niejedną? Mało tego, kto by pomyślał, że Dania zdoła odrobić tą stratę zanim nie strzeliła kontaktowego gola? Pewnie nie wielu było takich, ale po wspomnianym trafieniu na 2-1 z każdą minutą takich osób mogło przybywać aż w końcu stało się. Dania wyrównała i była nerwówka w końcówce meczu w wyniku czego szala zwycięstwa przechyliła się znów na korzyść Portugalczyków a to za sprawą wprowadzonego Vareli, który popisał się pięknym strzałem. Z drugiej strony, czy wyrównanie Duńczyków mogło być uznawane za nierealne? Przecież 4 dni wcześniej pokonali  zdecydowanego faworyta Holandię.

Mecz nr12

Holandia 1-2 Niemcy

24' Gomez - Gol
38' Gomez - Gol
73' Van Persie - Gol
80' de Jong - Żółta kartka
87' Boateng - Żółta kartka
90' Williems - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Mario Gomez
I znów mój faworyt zawiódł. Chyba szanse na wyjście z grupy spadły do 1%. No, ale to co grali Holendrzy to było za mało na dobrze zorganizowanych Niemców. W większości aspektów meczu, Niemcy mieli przewagę. Nie znaczy to, że musieli to wygrać. Po pierwszym golu Holandii na mistrzostwach można było mieć nadzieje, że jednak zdołają doskoczyć na remis. Ekipa Joachima Loewa najprawdopodobniej przechodzi do Ćwierćfinału a drużyna Berta Van Marwijka może powoli planować pakowanie manatek.

Mecz nr13

Grupa C

Włochy 1-1 Chorwacja

39' Pirlo - Gol
56' Thiago Motta - Żółta kartka
 72' Mandzukić - Gol
80' Montolivo - Żółta kartka
88' Schildenfield - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Andrea Pirlo

Włoski lider Andrea Pirlo był w tym meczu zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na murawie. Ciągnął grę Italii tak, że mogli wygrywać zdecydowanie po pierwszej połowie. Koledzy z zespołu nie mogli trafić do siatki więc sam wziął sprawy w swoje ręce i trafił z rzutu wolnego. Jedna z piękniejszych bramek. Chorwaci grali dość szarpanie, ale udawało się od czasu do czasu zagrażać bramce rywali. Druga część spotkania to luźniejsza gra obu zespołów co zaowocowało tym, że wykorzystali to Chorwaci a konkretnie Mandzukić. Włosi chyba przeliczyli się licząc, że jedna bramka i kilka ładnych sytuacji to już zwycięstwo. Teraz muszą wreszcie wygrać na turnieju w meczu z Irlandią.

Mecz nr14

Hiszpania 4-0 Irlandia

4' Torres - Gol
36' Keane - Żółta kartka
45+1' Whelan - Żółta kartka
49' Silva - Gol
54' Xabi Alonso -Żółta kartka
70' Torres - Gol
76' Javi Martinez - Żółta kartka
83' Fabregas - Gol
84' St.Ledger - Żółta kartka

Od początku do końca dominacja "La roja". Gdyby Hiszpanie musieli zdobyć sześć bramek, to zdobyliby tyle. Casillas miał mało do roboty w przeciwieństwie do Givena. Gdyby nie jego interwencje to te sześć bramek by padło. Podopieczni Trapattoniego nie mieli nic do powiedzenia. Dali z siebie 100%, ale Hiszpania była zmuszona wygrać, by móc walczyć o awans z grupy i to zrobiła. Technika, szybkość, precyzja i wiele można by wymieniać cech, w których bili na głowę Irlandczyków. Jednak "The boys in green" wykazali się duchem walki a ich kibice dziś zdobyli mój szacunek. Przy takim wyniku w końcówce dać taki doping mało kto potrafi. Na pewno Irlandia nie przeminie bez echa w tych mistrzostwach choć jest pierwszą drużyną, która już wie, że zagra tylko 3 mecze.

Mecz nr15

Grupa D

Ukraina 0-2 Francja

40' Menez - Żółta kartka
53' Menez - Gol
55' Selin - Żółta kartka
56' Cabaye - Gol
 779' Debuchy - Żółta kartka
81' Mexes - Żółta kartka
87' Tymoschuk - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Franck Ribery

Jeszcze nigdy Ukraina nie wygrała z Francją meczu. I na razie pozostało to bez zmian. W pierwszych pięciu minutach można było odnieść wrażenie, że Ukraina w strugach deszczu stawia opór Francji. Niestety po długiej przerwie spowodowanej nawałnicą nad stadionem w Doniecku, ekipa Laurenta Blanca lepiej weszła w mecz. Sporadyczne ataki Ukraińców nie pomogły w uratowaniu przed porażką. Nie wyklucz to ich na razie z walki o awans. "Trójkolorowi" tym zwycięstwem zaś zrobili duży krok w stronę ćwierćfinałów.

Mecz nr16

Szwecja 2-3 Anglia

23' Caroll - Gol
49' Johnson - Bramka samobójcza
58' Milner - Żółta kartka
59' Mellberg - Gol
63' Mellberg - Żółta kartka
64' Walcott - Gol
72' J.Olsson - Żółta kartka
 78' Welbeck - Gol
  90+1' Svennson - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Theo Walcott

Kolejną drużyną, która odpada już na pewno z turnieju jest Szwecja. Tak naprawdę do tej pory to był zdecydowanie najlepszy mecz turnieju. Może pierwsza połowa na to nie wskazywała, ale w drugiej mieliśmy niemałe wahania  wyniku. Z 1-0 na 1-2 by jednak mecz zakończył się rezultatem 3-2. Gerrard i spółka mieli w tym spotkaniu chwile słabości, ale szybko się podnieśli. Nie na darmo mówi się, że wyspiarskie drużyny grają do końca, a że Anglia jest wśród nich najlepsza więc drużyna "Trzech lwów" pokonała ekipę "Trzech koron" i gra dalej o wyjście z grupy.

III kolejka

Mecz nr17

Grupa A

Czechy 1-0 Polska

12' Limbersky - Żółta kartka
22' Murawski - Żółta kartka
48' Polanski - Żółta kartka
61' Wasilewski - Żółta kartka
 72' Jiracek - Gol
87' Plasil - Żółta kartka
87' Błaszczykowski - Żółta kartka
90' Perquis - Żółta kartka
90+4' Pekhart - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Petr Jiracek

Ciężko się po tym meczu polskim kibicom szło pogodzić z faktem odpadnięcia z turnieju. Niestety, ale styl meczu nie mógł zadowolić zwłaszcza w II połowie. Z każdą minutą było gorzej, Czesi musieli to wykorzystać. Dzięki temu oni cieszą się z awansu a my możemy przygotowywać się do kwalifikacji do kolejnych mistrzostw. To spotkanie zobrazowało poziom naszej gry. Biało-Czerwoni mieli za dużą chwiejność formy. Na trzy mecze czyli sześć połów, dwie zagraliśmy pięknie, jedną w miarę a o trzech pozostałych lepiej byśmy umieszczali w rozdziałach typu " Jak nie należy grać w piłkę." Taka gra pojedynczych , rzadkich zrywów i szarpanej gry to najwidoczniej wszystko na co ich było stać. Słusznie okazało się to za mało jak na taki turniej.

Mecz nr18

Grecja 1-0 Rosja

45+2' Karagounis - Gol
61' Karagounis - Żółta kartka
61' Anyukov - Żółta kartka
69' Zhirkov - Żółta kartka
70' Dzagoev - Żółta kartka
90+3' Pogrebnyak - Żółta kartka
90+4' Holebas - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Giorgios Karagounis

Rosja, faworyt tej grupy zostaje ograna przez Grecję i to nie dlatego, że przeciwnicy grali wspaniały futbol. To sami Rosjanie grali żenująco, podobnie jak Polacy w meczu z Czechami. To daje w rezultacie brak awansu. Zaczęli z przytupem a kończą ze spuszczonymi głowami. Taki jest futbol. Grecja nie atakuje konkretnie, nie otwiera się, ale wykorzystuje błędy rywala czyhając na nie. Czy w taki sposób zdołają powtórzyć wyczyn sprzed ośmiu lat? Jakby nie było, grupa A zakończyła się następująco:

Mecz nr19

Grupa B

Portugalia 2-1 Holandia

11' Van der Vaart - Gol
28' Cristiano Ronaldo - Gol
51' Willems - Żółta kartka
69' Van Persie - Żółta kartka
74' Cristiano Ronaldo - Gol
92' Joao Perreira - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Cristiano Ronaldo

Holandia mająca jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo, zaczęła mecz bardzo odważnie i po trafieniu w początkowej fazie spotkania napawało optymizmem kibiców Oranje i tych, którzy na nią stawiali. Potrzebowali jeszcze jednego gola, by wykonać wszystko co możliwe było w ich rękach do awansu do ćwierćfinałów. Po bramce w jakiś wiadomy tylko "pomarańczowym"  sposób zaczęli się plątać w grze, coraz więcej oddawali pola rywalom aż w końcu ten, który do tej pory zawodził, Cristiano Ronaldo zamknął usta krytykom. Druga połowa to początek prób Holendrów do kolejnego wyjścia na prowadzenie, ale jednak górę wzięła niefrasobliwość w obronie i znów Cristiano Ronaldo tym razem dobił Holendrów. Nie byli już w stanie nawiązać walki dającej cień szansy na zwycięstwo choćby w tym meczu nie mówiąc o wyjściu z grupy. Portugalia jak na razie wygrywa w statystyce... słupków. Dwa w meczu z Niemcami i dwa w tym spotkaniu dają do myślenia. Przy większym szczęściu mogą być arcygroźni.

Mecz nr20

Dania 1-2 Niemcy

19' Podolski - Gol
 80' Bender - Gol

Zawodnik meczu - Lars Bender
Niemcy jako jedyna drużyna kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. To wyraźny przekaz, że chcą zdobyć trofeum i, że nie na darmo każdy wymienia ich w gronie faworytów. W dodatku mają miano drużyny turniejowej, która rozkręca się z każdym spotkaniem. Ich gra jest poukładana, nie opiera się tylko i wyłącznie na jednym zawodniku, nie ma indywidualności, które grają samolubnie, Niemcy to zgrany kolektyw a są najmłodszą drużyną ze wszystkich na EURO. Chociaż Duńczycy odpadli i zasłużenie przegrali z przeciwnikiem, to naprawdę zostawili po sobie dobre wrażenie. W grupie śmierci nie okazali się chłopcem do bicia i kończą rywalizację ze zwycięstwem nad wicemistrzami globu Holandią. Na potwierdzenie tego, przedstawiona zostanie tabela grupy B po wszystkich meczach:

Mecz nr21

Grupa C

Chorwacja 0-1 Hiszpania

27' Corluka - Żółta kartka
44' Srna - Żółta kartka
53' Strinic - Żółta kartka
88' Jesus Navas- Gol
90' Mandzukic - Żółta kartka
90+1" Jelavic - Żółta kartka

Zanosiło się na wynik bezbramkowy, ale nie za sprawą  nudnego widowiska lecz dobrej postawy tak Casillasa jak i Pletikosy. Ci bramkarze dawali z siebie wszystko, ale jedna pomyłka Chorwatów kosztowała ich utratę jakichkolwiek nadziei na awans. Szkoda, bo team Bilicia naprawdę grał przyzwoity futbol. Niestety w grupie C chrapkę na wyjście miało trzy drużyny a miejsce było dla dwóch i to reprezentacja Chorwacji wraca do domu. Hiszpanie pomimo wygranej powinni jednak wyciągnąć wnioski ze stylu gry, bo to nie było to, do czego przyzwyczaili swoich fanów.

Mecz nr22

Włochy 2-0 Irlandia

28' Balzaretti - Żółta kartka
35' Cassano - Gol
37' Andrews - Żółta kartka
39' O'Shea - Żółta kartka
71' De Rossi - Żółta kartka
73' Buffon - Żółta kartka
84' St. Ledger - Żółta kartka
89' Andrews - Druga żółta = Czerwona kartka
90' Balotelli - Gol

Włosi musieli wygrać to spotkanie, by zostać dalej w turnieju a i tak byli zależni od meczu rozgrywanego równolegle pomiędzy Hiszpanią a Chorwacją i tam nie mógł paść wynik 2-2. Obydwa warunki zostały spełnione więc Italia gra dalej. Irlandia znów okazała się zbyt słaba, ale tradycyjnie nie odpuszczali, walczyli wiedząc, że o nic prócz honoru nie walczą. Tradycyjnie również kibice z tego kraju dali dowód, że są czołówką światową w dopingowaniu drużyny. Niektóre drużyny, które odpadną w ćwierćfinale nie będą za bardzo kojarzone, ale Irlandia mimo zerowego dorobku na koncie będzie wspominana właśnie za tych wspaniałych kibiców. Grupa C kończy się mniej więcej tak jak przewidywano a dokładniej...

Mecz nr23

Grupa D

Anglia 1-0 Ukraina

48' Rooney - Gol
63' Tymoshchuk - Żółta kartka
 73' Gerrard - Żółta kartka
74' Rakitskiy - Żółta kartka
78' A.Cole - Żółta kartka
86' Shevchenko - Żółta kartka

Zawodnik meczu - Steven Gerrard

Gdyby tak Polacy walczyli z Czechami jak Ukraina pokazała to w meczu z Anglią, pewnie Polacy byliby teraz w ćwierćfinale. Niestety współgospodarz z Ukrainy również odpadł choć w pierwszej połowie spowodowali niezłe zamieszanie w szykach angielskiej obrony. Nic to nie dało a na dodatek w początkowych minutach drugiej połowy po błędzie Pyatova, piłkę do siatki głową z najbliższej odległości umieszcza Wayne Rooney. To jego pierwszy mecz na EURO po dyskwalifikacji i największa gwiazda Synów Albionu nie zawiodła. Anglia wygrywa grupę a Ukraina podobnie jak Polska już w roli obserwatora gospodarzy EURO.

Mecz nr24

Szwecja 2-0 Francja

54' Ibrahimovic - Gol
64' Mexes - Żółta kartka
 70' Svensson - Żółta kartka
81' Holmen - Żółta kartka
90+1' Larsson - Żółta kartka
Zawodnik meczu - Zlatan Ibrahimovic
Szwecja nie miała już o co walczyć prócz honoru. Okazało się to dla graczy Hamrena poważną sprawą i pokonali Francję pakując im dwie bramki. To "Trójkolorowi" oddali więcej strzałów, ale nie popisali się skutecznością a swoje dołożył też bramkarz Szwecji, Andreas Isaksson. Kapitan reprezentacji "Trzech koron" Zlatan Ibrahimovic popisał się bardzo ładnym golem. Pożegnał się z turniejem pozytywnym akcentem. Gdyby tak grał ustawiony na szpicy we wcześniejszych spotkaniach? Kto wie, czy to nie oni by się cieszyli teraz z awansu. No, ale to są tylko spekulacje a po ostatnim meczu grupy D i zarazem fazy grupowej mistrzostw owa grupa prezentuje się następująco: